Британската одисея на националите завърши с втора загуба - 1:3 на терена Ирландия в приятелски мач. Дни по-рано българската селекция отстъпи с 0:4 пред Англия в европейска квалификация на "Уембли".

Отново груби грешки, липса на увереност и неумение да се контролира двубоя проличаха на срещата в Дъблин. Всичко това и много други неща са причината "лъвовете" да не си тръгнат поне с равенство, друг е въпросът доколко то тежи срещу тим на средно ниво - в приятелска среща.

В голяма част от мача националите играха добре, при това Красимир Балъков заложи предимно на резерви и дебютанти. Такъв бе вратарят на "Етър" Христо Иванов, който допусна грешки при първия и втория гол на ирландците.

Началните минути бяха равностойни - и цялото първо полувреме, в което липсваха чисти голови възможности и за двата състава.

В началото на второто полувреме България организира добра атака, завършена от Даниел Младенов. В 56-ата обаче домакините поведоха. Къртис шутира, 37-годишният Иванов изби лошо, Хоган овладя и подаде на Браун, който на празна врата откри резултата.

В 66-ата минута Иван Горанов подаде отлично на Божидар Краев, който бе фаулиран в наказателното поле на ирландците. Влезлият този път от скамейката Ивелин Попов изравни от отсъдената дузпа.

В тези минути бяха извършени много смени - и в двата цвята.

В края на двубоя отборът ни получи още два гола. В 82-ата Лонг се разписа с глава след центриране от корнер и нова лоша намеса на Христо Иванов. Последва и 3:1 в 86-ата, чрез Колинс.

Така Красимир Балъков стана първият треньор в историята на родния футбол, записал четири поредни загуби начело на националите. Следват евроквалификации през октомври.