"Олд Трафорд" и "Манчестър Юнайтед" отново донесоха нещастие на Жозе Моуриньо, но този път като опонент. Близо година, след като беше уволнен от "червените дяволи", Специалния загуби начело на "Тотнъм" от "Юнайтед" с 1:2 в двубой от Висшата лига.

Това бе първата поява на Жозе в "Театъра на мечтите" след тъжната раздяла.

Маркъс Рашфорд изведе "Манчестър Юнайтед" в първите минути на срещата, Деле Али изравни, а в началото на второто полувреме английският национал си заработи дузпа и сам я реализира - 2:1.

Началото на двубоя бе изцяло за домакините, които с бързина и разнообразни действия объркаха финалиста в Шампионската лига. Рашфорд откри в 6-ата с диагонален удар, при който имаше и късмет.

В следващите минути обаче късметът бе на страната на "Тотнъм". Пропуски направиха Рашфорд (уцели напречната греда), Джеси Лингард, Мейсън Гринууд... Вратарят на "Тотнъм" Пауло Гасанига беше като на стрелбище и изкупи вината си за гола.

Тимът от Северен Лондон изравни при първата си добра атака - Деле Али реализира при разбъркване, като си помогна леко с ръка, но при разглеждането на ВАР това не беше сметнато като нарушение. Случи се в 39-ата.

Три минути след почивката Муса Сисоко спря с нарушение нахлулия в наказателното поле Рашфорд - дузпа, този път успешно реализирана, 2:1.

Последва пропуск на Сон пред Давид де Хеа. Постепенно "Юнайтед" се върна в половината си. Де Хеа трябваше да се намесва няколко пъти при удари и центрирания, но той и защитата на "червените дяволи" този път се справиха.

Това е първа загуба за Моуриньо начело на "Тотнъм", а манчестърският отбор отново не падна срещу един от силните във Висшата лига.