"Въпреки многото неща, които се направиха, хората остават с впечатлението, че това са кръпки, мерки, които сме длъжни да направим и които никога не стигат. На ГЕРБ могат да простят, на БСП не могат да простят, че не е направила повече."

Така бившият външен министър Кристиан Вигенин коментира отношението на избирателите към левицата и партията на Бойко Борисов пред Би Ти Ви. Той бил учуден от ниската подкрепа за БСП, тъй като тя имала „най-прогресивните идеи” и „защитава интересите на една огромна част от българските граждани”.

Вигенин отрече твърдението, че с действията си като външен министър е настроил русофилите срещу БСП. Според него не може да се постави под въпрос европейското членство на страната, но и не може да се твърди, че кабинетът "Орешарски" е провеждал антируска политика.

На въпроса наистина в БСП има фараони (така Кирил Добрев определи членове на партията), Вигенин отговори:

"Ако БСП иска да бъде силна, трябва да спрем това постоянно самоизяждане в медиите, никой не иска да се идентифицира с отбор, в който има постоянни крамоли. Че трябва да има промяна в отбора, това е естествено".

Той подчерта, че Изпълнителното бюро на левицата не е като някогашното Политбюро и работата в него е свързана с повече задължения, отколкото с дърпане на конците вътре в партията.

"Трябва да има минимално съвпадане между Изпълнителното бюро и парламентарната група, защото и без това не сме много сега. Едните трябва да се заемат изцяло с партията, а другите – с парламентарна дейност, защото там ще се види новото лице, новата политика на БСП. Парламентарната група е ключов елемент от възстановяването на БСП", допълни той.

Вигенин даде положителна оценка за срещите на ГЕРБ с парламентарнопредставените партии, и ги определи като "едно добро начало". Според него ГЕРБ от самото си създаване са били много самовлюбена партия, нейният лидер - също, а отсъствието на Борисов от консултациите определи като "добър ход". 

Той припомни прогнозата си за бъдещ кабинет на ГЕРБ, Реформаторския блок и Патриотичния фронт. По думите му този вариант за коалиционно правителство има потенциал да внесе стабилност, ако се запази проявяваната до момента диалогичност.