Люис Хамилтън триумфира в "Гран При на САЩ"  във Формула 1 и вече има аванс от 24 точки пред съотборника си в "Мерцедес" Нико Розерг, който финишира втори. До края на сезона остават две състезания - в Бразилия и Абу Даби. Хамилтън спечели за пети пореден път, въпреки че и този път потегли втори след Розберг. В средата на състезанието той изпревари германеца и до края на надпреварата удържа лидерството си.

Трето място зае австралиецът Даниел Рикардо от "Ред Бул". В първата десетка намериха място още Фелипе Маса ("Уилямс"), Валтери Ботас ("Уилямс"), Фернандо Алонсо ("Ферари"), Себастиан Фетел ("Ред Бул"), Кевин Магнусен ("Макларън"), Жан-Ерик Верн ("Торо Росо") и Пастор Малдонадо ("Лотус").

В генералното класиране на пилотите Хамилтън има вече 316 точки, втори е Розберг с 292, Рикардо е трети с 214. Тимът на "Мерцедес" спечели предсрочно титлата при конструкторите още в предишното състезание.

Люис също така стана британският пилот с най-много победи във Формула 1. Успехът в САЩ е 32-ри в кариерата му. Предишният рекорд принадлежеше на Найджъл Менсъл. А Хамилтън и Розберг повториха постижение на пилотите на "Макларън" Ален Прост и Айртон Сена, които през 1988 г. завършиха на първо и второ място в 10 старта в рамките на един сезон.