Клуб Z

Григор Димитров спечели втора титла в своята кариера. Българинът триумфира в турнира в Акапулко на твърди кортове, известен и като Откритото първенство на Мексико, след победа с 2:1 сета след три часа игра над Кевин Андерсън (Южна Африка), в отделните части 7:6(1), 3:6, 7:6(5). От общо пет мача между двамата хасковлията вече води с четири на една победи.

С успеха най-добрият ни тенисист прибави 500 точки за световната ранглиста, както и близо 320 хил. долара от наградния фонд. От понеделник Григор вече ще е номер 16 в света, което е рекордно високо класиране за него.

Двубоят бе много оспорван и сервиращите доминираха. Димитров взе първия и третия сет с тайбрек, а Андерсън изравни резултата във втория след пробив и 6(cat) гейма в своя полза.

За целия мач Гришо реализира 29 печеливши удара. С успехите в Акапулко, а и през последните месеци, Димитров показа израстване в психологически план и вече е способен да обръща мачове и да изтръгва победата в наглед равностойни двубои. Българинът вече има три финала в мъжкия тенис, от които е спечелил два.

Григор Димитров благодари на всички, които са го подкрепяли през седмицата както от трибуните в Мексико, така и по целия свят.