Биатлонистът Красимир Анев записа исторически успех за България в масовия старт от Световната купа в Оберхоф, Австрия, като завърши на 4-то място.

Постижението на Анев е най-доброто в историята на мъжкия ни биатлон, а той дори имаше шанс да се качи и на почетната стълбичка, но бе изпреварен от Дмитрий Малишко с едва 70 стотни от секундата.

Анев направи три грешка при стрелбата, но бе много силен в бягането и се пребори за четвъртото място, оставяйки зад себе си имена като Андрей Расторгуйевс, легендата Оле Ейнар Бьорндален, Ерик Лесер, Ондрей Моравец и Симон Фуркад.

Мартин Фуркад спечели убедително надпреварата, без да направи нито един пропуск на рубежа, а Антон Шипулин остана на втора позиция. Другият представител на България в състезанието - Владимир Илиев, завърши на 19-та позиция.