"Барселона" победи "Атлетико" (Мадрид) с 1:0 в първи четвъртфинал за Кралската купа на Испания. Каталунците имаха подкрепата на "едва" 62 000 зрители на стадион "Камп Ноу", а полупразната арена изригна едва в 85-ата минута, когато Лионел Меси даде преднина на Барса преди реванша на 28 януари в Мадрид.

Дори самото попадение падна трудно, макар да бе от дузпа. Меси изпълни, вратарят Ян Облак парира топката при изстрела му, но при добавката аржентинецът опъна мрежата за 1:0. Както и преди броени дни, когато разбиха противника си у дома за първенство, "блаугранас" отново доминираха, но този път шансът им обърна гръб.

"Дюшекчиите" пък се заканиха, че ще стъжнят живота на съперниците си на своя "Висенте Калдерон". В предишната фаза те отстраниха "Реал" (Мадрид), но и в двата мача се представиха доста по-добре, отколкото снощи.

В друг четвъртфинал "Малага" и "Атлетик" (Билбао) завършиха 0:0.