Цветана Пиронкова тръгна победно на силния турнир в Маями - 6:4, 6:3 срещу Катерина Козлова (Украйна). Така първата ни ракета си осигури среща с поставената под номер 15 в надпреварата Флавия Пенета, срещу която традиционно играе много трудно - италианката води с 3:1 в двубоите досега. Цвети има да защитава 60 точки от миналогодишното си участие, а дотук си осигури 35.

Козлова поведе на Пиронкова с 4:3 в първия сет, но българката бързо върна брейк. В десетия гейм нашето момиче поведе с 40:0 при свой сервис, но позволи да се стигне до равенство. Все пак първата ни ракета стигна до четвърти сетбол и този път успя да затвори сета.

Във втория сет пловдивчанката дръпна с 2:0, но украинката върна пробива. Последва нов брейк за българката за 3:1, а след това Пиронкова го затвърди и стигна до 5:3, оттам и до успех за общо час и 19 минути.