Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на силния турнир от сериите „Мастърс 1000“ в Монте Карло след тежка загуба с 0:2 сета (1:6, 3:6) от Гаел Монфис (Франция). След страхотни три победи над класни съперници (Вердаско, Фонини и Вавринка), днес Димитров просто нямаше шанс срещу играещия невероятен тенис французин.

Това бе четвърта среща помежду им и трета победа за Монфис. Единственият успех за Григор до момента е от мача им в Букурещ през миналия сезон, когато след 5:1 Гаел се отказа поради контузия.

Днес най-добрият ни тенисист започна много нервно и припряно. В първите минути не успя да напипа ритъма си на игра и допусна ранен пробив. А Монфис бе заложил на същата стратегия, която вчера му донесе успех и срещу Федерер. Французинът си послужи  с постоянни, дълбоки и добре насочени удари, които изкараха Гришо от комфортната му зона, принудиха го да рискува, което доведе до сериозен брой неточности. Така след едва 24 минути игра Монфис поведе със сет аванс след безпощадното 6:1.

Във втората част Гаел продължи да притиска първата ни ракета. Димитров не намери никакви аргументи срещу силния французин и след по-малко от час игра видимо разочарован напусна корта.