Григор Димитров се наложи с 6:4, 6:3 над Иван Додиг (Хърватия) и достигна до полуфиналите на турнира TEB BNP Paribas Istanbul Open с награден фонд 494 310 евро.

През първия сет двамата си размениха по два пробива, но в крайна сметка хасковлията стигна до успеха с 6:4. Григор откри втората част с комфортен гейм, в който даде само една точка на противника си. Хърватинът изравни, но след това българинът си върна преднината, а последствие стигна до нов пробив за 3:1.

Последва пореден успешен гейм за Гришо, но все пак хърватинът сложи край на серията от три поредни гейма за българина, а малко след това стигна и до пробив, като намали преднината на Димитров.

В крайна сметка първата ни ракета затвори мача с 6:3 и се поздрави с крайния успех. Той все още не е загубил сет в Истанбул.

Така Григор Димитров си осигури 22 800 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място на финала ще срещне победителя от мача между Пабло Куевас и Томас Белучи.