Цветана Пиронкова претърпя тежка загуба от чехкинята Луци Шафаржова във втория кръг на силния турнир в Мадрид от сериите "Мастърс 1000" с награден фонд 4 185 405 долара. Най-добрата ни тенисистка загуби с 3:6, 1:6.

Пиронкова започна добре и поведе с 3:2, но след това Шафаржова доминираше тотално на корта и даде само един гейм на пловдивчанката. Тенисистката от Чехия записа четвърта победа от пет мача срещу първата ни ракета. Вчера Цвети се наложи над италианката Камила Джорджи с 6:1, 6:1 само за 51 минути.

Преди това тя нямаше нито един успех в испанската столица. Цвети неизменно участва в предните шест издания на турнира, но претърпя загуби във всички тях още на старта. С класирането си за втори кръг тази година тя си осигури 27 460 евро и 65 точки за световната ранглиста.

Във вторник на корта в Мадрид ще излезе и Григор Димитров.