Женският национален отбор по волейбол разби Русия с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:20) на Европейските игри в Баку. Тимът на треньора Драган Нешич не остави шансове на Сборная във втория си мач на турнира в рамките на спортния форум в Азербайджан. В първия си мач нашите паднаха от Германия с 2:3.

Българките буквално разбиха рускините в първия гейм, което личи и по резултата - 25:16. Във втората част съперникът опита да отвърне, като тя бе и най-равностойната. Все пак "трикольорките" удържаха успеха за 33 минути и дръпнаха с 2:0. В третия гейм волейболистките ни поведоха с 21:12 и се виждаха победителки, което явно ги отпусна. Рускините направиха седем поредни точки и тръгнаха към обрат.

Това подейства събуждащо за състава на Нешич и в крайна сметка се стигна до 25:20 и 3:0 за България.

Най-много точки реализира Христина Русева - 18, а Елица Василева се отчете с 15. За рускините Дария Исаева записа 11 точки.

В следващия мач българките ще играят със Сърбия на 17 юни от 12:30 часа наше време.

Вчера победно почна участието на волейболните ни национали - 3:2 (25:16, 23:25, 25:20, 23:25, 15:11) срещу Белгия. Вторият съперник е Италия - утре от 18:00 ч.