Втората ракета на България при дамите Сесил Каратанчева  отпадна на старта на „Уимбълдън“ след като отстъпи с 1:2 сета (6:2, 2:6, 5:7) пред 102-ата в световната ранглиста Силвия Солер-Еспиноса.

Това бе пети мач между двете тенисистки, като испанката вече води счетири победи. Единственият успех за българката е през 2011 година.

Днешният двубой започна отлично за Сесил, която достигна до пробив още в откриващия гейм. Няколко минути по-късно втората ни ракета отново спечели подаването на испанката и поведе с 4:1. До края на сета Каратанчева не допусна изненади и след едва 25 минути игра поведе със сет аванс.

Втората част предложи коренно противоположен сценарий. Грешките на българката заваляха една след друга, сервисът й не бе на ниво и това позволи на Еспиноса да достигне до четири брейка. Сесил успя да върне единия, с което оформи и крайния резултат във втория сет – 2:6.

Еспиноса и Каратанчева откриха решителния трети сет с безупречни сервис геймове. Последваха шест поредни пробива, довели до 4:4. Испанката първа съумя да спечели подаването си за 5:4, а в следващия гейм дори достигна до два мачбола. Сесил ги отрази с безпощадна игра от основна линия. Софиянката обаче преклони глава при 5:6 и Еспиноса спечели мача с пробив на 15.

Със загубата на Каратанчева завърши българското участие на най-стария турнир в света при дамите. Вчера Цветана Пиронкова загуби от младата швейцарка Белинда Бенчич.

Утре на свещената трева в „Ол инглънд клъб“ в игра ще видим единствения  ни представител при мъжете Григор Димитров. Най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу Стив Джонсън в двубой от втория кръг на турнира. Срещата е първа в програмата на корт №2 и е с начален час 13:30 ч българско време.

Веднага след двубоя на Димитров на същия корт ще излезе и неговата приятелка Мария Шарапова. Руската топ тенисистка ще играе срещу Ришел Хохенкамп от Холандия.