Григор Димитров започна победно участието си във Вашингтон, въпреки че преминалият през квалификациите Гуидо Пеу (Аржентина) го измъчи във втория кръг на турнира от сериите "АТР 500" - 7:6(1), 6:4, след час и половина игра.

Преди два дни Гришо спечели и на двойки в щатската столица.

Първата ни ракета тръгна отлично и проби за 2:0. След 5:2 обаче загуби концентрация и съперникът му поведе с 6:5. В следващия гейм Григор прояви характер, спаси два сетбола и доведе нещата до тайбрек. В него 24-годишният хасковлия поведе с 6:1 точки и реализира още първия си сетбол.

Димитров доминираше във втората част. С два пробива поведе с 5:1. След това аржентинецът върна единия брейк, но в десетия гейм се стигна до два мачбола и българинът спечели срещата още при първия.

Димитров заслужи 45 точки за ранглистата на АТР, където е 16-и. Следващият му съперник е американецът Стив Джонсън, който отстрани №11 Бърнард Томич с 6:7(7), 6:4, 6:2. Григор победи този съперник във втория кръг на "Уимбълдън" тази година след 7:6, 6:2, 7:6, припомня tennis24.

Мачът на Димитров с №55 в света Джонсън е трети в програмата на корт "Грандстанд 1" и е с начален час отново 0:30 часа след полунощ българско време. След това първата ни ракета трябва да играе и на двойки заедно с Марди Фиш срещу Бопана (Индия) и Мерджа (Румъния).