Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на Откритото първенство на САЩ. Първата ни ракета загуби с обрат от германката Мона Бартел в три сета - 7:5, 6:7 (4:7), 1:6. Двубоят изобилстваше от пробиви (13), като българката реализира 6 от 17 възможности, а Бартел - 7 от 18.

Във втория сет нашата тенисистка поведе с 5:2 , но не успя да спечели подаването си за спечелване на срещата и развоят се преобърна. В тайбрека Цвети бе победена с 4:7 и се стигна до трета решителна част.

В нея Бартел се разигра и даде само един гейм на Пиронкова, за да сложи край на спора в своя полза след два часа и 14 минути игра. Пловдивчанката не успя да си върне на Бартел за загубата в 1/4-финалите на турнира в Хобарт през 2013 г. (3:6, 3:6) и вече има две поражения срещу нея.

В следващия кръг германката ще играе с Олга Говорцова от Беларус, която отстрани румънката Ирина-Камелия Бегу с 6:1, 0:6, 7:6.

Така на US Open остана само един българин - Григор Димитров. Вчера Сесил Каратанчева не оказа съпротива на швейцарското чудо Белинда Бенчич - 1:6, 2:6.

Мачът на Гришо от втория кръг срещу Михаил Кукушкин (Казахстан) е в сряда и ще започне около 22:00 часа българско време на корт №17.