Клуб Z

"Лудогорец" отстрани "Цървена Звезда" в третия предварителен кръг на Шампионската лига и си гарантира най-малко участие в групите на Лига Европа. При успех в следващата и последна фаза на квалификациите, първенецът ни ще запише второ участие в Турнира на милионерите.

Тази вечер "Лудогорец" постави на колене бившия европейски шампион с 4:2 пред близо 55 хиляди зрители на стадион "Мала Маракана" в Белград. Двубоят стигна до продължения заради 2:2 в редовното време - такъв бе резултата и от първата среща.

Хеттрик реализира Вандерсон, който разнищи "звездашите". Голям мач направи и Джонатан Кафу.

Мачът отново бе зрелищен и двуостър, с много ситуации и пред двете врати. Все пак по-високата класа на "Лудогорец" пролича, на моменти доста отчетливо. Българският шампион показа самочувствие и натри носовете на западните съседи, които още след жребия демонстрираха прекалена увереност, осланяйки се най-вече на името и публиката си. Те говореха за ад и се отнасяха снисходително към увереността на "орлите". Но след мача не им беше до смях и сведоха глави.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 17-ата минута след силен изстрел пред наказателното поле на Мичел Доналд. Той бе оставен напълно непокрит, а и вратарят Владислав Стоянов не се намеси добре.

„Орлите“ не се смутиха и отговориха подобаващо. Още до почивката постигнаха пълен обрат след попадения на Джонатан Кафу и Вандерсон. Голът на Кафу бе истински шедьовър. Бразилецът пое топката в половината на домакините и като на тренировка навърза петима противници, преди да отбележи за 1:1.

Последва и попадение на Вандерсон за 2:1, а този път грешка допуснаха "червено-белите" защитници и техният вратар.

Минута преди почивката централният защитник на разградчани Игор Пластун бе изгонен за втори жълт картон, но численото равенство бе възстановено почти веднага, след като Канга удари без топка Светослав Дяков и получи директен червен.

Така след антракта двата тима излязоха с по десетима на терена. Играчите на "Звезда" натиснаха в търсене на изравнителен гол и го постигнаха в 62-ата минута, когато Луис Ибанес реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на резервата Паломино срещу Уго Виейра. И тук имаше сериозен гаф в тила на "зелените".

До края на редовното време не паднаха повече голове и мачът влезе в продължения. Още в началото на първото българският тим успя да нанесе своя удар - само в рамките на 5 минути. Вандерсон оформи своя хеттрик с ефектни попадения в 92-ата и 97-ата. Така напрактика реши изхода от двубоя.

До края на срещата домакините нямаха сили да отговорят, а и не вярваха много. "Лудогорец" се оформя като палач на грандове от Балканския полуостров. Тимът два пъти елиминира "Партизан", веднъж "Стяуа" - при това точно в плейоф за групите на Шампионската лига, а вече има и скалпа на "Цървена Звезда".

Първенецът ни ще научи следващия си съперник в петък.

"Орлите" ликуват след края на мача. Снимка ПФК "Лудогорец"