Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на тазгодишния „Уимбълдън”. На старта на третия турнир от Големия Шлем, 23-годишният българин победи американеца Райън Харисън с 3-0 сета ( 7-6 (1) 6-3 6-2) и по този начин се класира за четвърта поредна година за втория кръг на най-престижния тенис турнир в света.

Успехът гарантира на първата ни ракета 45 точки за световната ранглиста, а в опит да подобри най-доброто си постижение до момента на „Уимбълдън” Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Доминик Тийм и преминалия през квалификациите Люк Савил.

Интрига в срещата имаше единствено в първия сет, в който 22-годишния Харисън показа стабилна игра в своите сервис геймове и успя да вкара частта в тайбрек. В решителния тринадесети гейм Димитров беше безупречен и отпусна една единствена точка на своя съперник.

В останалите два сета Гришо достигна до ранни пробиви, които му гарантираха безпроблемното спечелване на двубоя.