Волейболните национали отстъпиха с 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 19:25) на Полша в третия си мач от Лигата на нациите в Япония. Така тимът ни остана само с един успех в минитурнира в Осака - срещу домакините.

Вчера "лъвовете" загубиха от Италия с 1:3.

С променен състав днес българите започнаха равностойно на Полша, но все пак загубиха първия гейм. Вторият бе равностоен и много интересен, а в края му българите взеха преднина, която успяха да удържат.

За това помогна включването от скамейката на ветерана Боян Йорданов.

Изравняването на геймовете обаче бе всичко, до което нашите успяха да стигнат. В третия и четвъртия гейм тимът на Пламен Константинов имаше аргументи срещу световните шампиони само в началото им.

В четвъртия кръг България отново ще е домакин на група - този път във Варна. В периода 15-17 юни националите се изправят съответно срещу Франция, Канада и Бразилия в Двореца на културата и спорта.