Тимът на САЩ завърши по подобаващ начин триумфалното си участие на световното първенство по баскетбол в Испания. Янките не просто защитиха титлата от мондиала в Турция, а на финала сгазиха Сърбия с 37 точки разлика: 129:92 (35:21, 32:20, 38:26, 24:25).

Интригата приключи още в началните минути, когато отборът на легендарния треньор Майк Кжижевски даде да се разбере, че няма да позволи изненада. Американците са първият отбор в историята, който стига до златото с победи с повече от 20 точки аванс във всяка една среща от началото до края.

Дамаркъс Къзънс влиза с лакът на Мирослав Радулица

Те вкараха 15 тройки от 30 опита. Най-резултатен е играчът на "Кливлънд" от НБА Кайри Ървинг с 26 точки. А от тима на Сърбия - Никола Калинич и Неманя Биелица с по 18.

На трето място остана съставът на Франция, четвърти е Литва. Домакините сензационно отпаднаха още на четвъртфинал.