Цветана Пиронкова постигна обрат и спечели първия си мач от Откритото първенство на Китай срещу американката Никол Гибс с резултат 4:6, 6:2, 7:5. Турнирът е с награден фонд от 5 427 000 долара.

След като загуби първия сет, Цвети спечели втория сет с 6:2 и изравни резултата. В третия решителен нашата състезателка бе на две точки от спечелването на двубоя при 5:4 и 30:0, при сервис на Гибс. Американката обаче успя да си вземе подаването си и изравни и стигна до 5:5. В следващия гейм Цвети бе безапелационна и спечели на нула, като поведе с 6:5.

Накрая Пиронкова успя да пробие сервиса на американката, като от втория мачбол подпечата успеха си.

В следващия кръг българката, която беше четвърта поставена в квалификациите, ще се изправи срещу Айла Томлянович от Хърватия (№68 в света). Тя преодоля Сорана Кръстя от Румъния с 6:4, 6:4. Това ще бъде първият мач между Цвети и деветнадесетгодишната Айла.