"Лудогорец" бе напът за запише трета поредна загуба в евротурнирите и тази наистина щеше да е срамна, но поне стигна до 1:1 като гост на исландския "Валур" във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Абел Анисе изравни с глава във втората минута на добавеното време, след като Ласе Петри изведе домакините напред в 11-ата.

В предишната фаза българският първенец отпадна от Шампионската лига след поражения от "Ференцварош".

Първото полувреме бе доста слабо за "Лудогорец", а след почивката "орлите" направиха доста пропуски преди спасителния гол на Анисе.

Идната седмица "Валур" ще върне визитата в Разград. Стойчо Стоев не можеше да разчита на Козмин Моци, а "бунтарят" Марселиньо остана в България.

"Лудогорец" започна със самочувствие, но в 11-ата минута Петри изненада Пламен Илиев с далечен удар - 1:0. Малко след това Клаудиу Кешеру направи пропуск. До почивката играта на "зелените" не вървеше.

Това започна да се променя след почивката. С гола се разминаха новото попълнение Мавис Чибота, Кешеру, Вандерсон...

В 75-ата резултатът можеше да стане 2:0, но Илиев се реабилитира и спаси страхотен удар на Йонсон.

Все пак "Лудогорец" се добра до добър резултат и вече наистина чудо може да го лиши от това да продължи напред.

Равносметката от деня за четирите български отбора е две победи, равенство и загуба (на "Левски"). Идната седмица ще разберем кой ще продължи.