Женският национален волейболен отбор на България загуби първия си мач от втората фазa на световното първенство в Италия. В интригуващ двубой състезателките на Вадимир Кузюткин отстъпиха с 1:3 гейма (23:25, 15:25, 28:26, 19:25) пред настоящите световни шампионки от Русия.

В същинска драма се превърна третият гейм на срещата, в който ''Сборна'' поведе с 24:18 и вече празнуваше победата, когато Страшимира Филиппова и компания успяха да спасят пет последователни мачбола за 24:24.  Двата отбора се захапаха точка за точка до 26:26, когато Лора Китипова сложи край на спора с ефектна блокада. В останалите геймове световните шампионки имаха преимущество и доминираха в резултата през по-голямата част от времето.

След тази загуба „трикольорките”  все още имат само 3 точки в актива си, като това им отрежда пето място във временното класиране на група „F”.

.Статистиката показва, че до момента България няма победа от седемте си срещи срещу Русия на световни първенства. Страната ни обаче има един успех над ''Сборная'' на Европейското първенство през 1981 година.

Утре (2 октомври) националките ни ще се изправят срещу отбора на САЩ от 21:00 часа.