Женският ни национален волейболен отбор регистрира четвърта загуба на световното първенство в Италия - 0:3 гейма (17:25, 19:25, 16:25) пред непобедимия до момента тим на САЩ.

Любопитна подробност е, че това е първа загуба за първия тим на България от американките в историята на мондиалите. В предните две срещи волейболистките ни са печелили срещу американките на световни първенства - 3:1 (1956 г.) и 3:0 (1998 г.).

Днес обаче момичетата на селекционера Владимир Kузюткин бяха много далеч от победата и по никакъв начин не успяха да затруднят своите опонентките. Американките, които са и основен фаворит за титлата, си осигуряваха ранен аванс във всички геймове, който успяваха да удържат докрай.

След тази загуба българките заемат седмото място в група „F” с актив от 3 точки. Отборът ни все пак ще има възможност да понатрупа точки в предстоящите мачове срещу Холандия и Казахстан, които ще се играят в събота и неделя.