Мъжкият национален отбор по волейбол стартира победно участието си в Лигата на нациите. Тимът на Силвано Пранди надигра Канада с 3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 25:17 ) в първия си мач от група 2 в аржентинския град Мендоса.

Това е повторен дебют за италианския специалист в надпреварата. Той замени на селекционерския пост Пламен Константинов.

Волейболистите ни показаха мотивация и желание за победа, като взеха първия гейм с разлика. Втората част беше равностойна, а в решителните моменти при 24:24  канадците не издържаха и допуснаха две поредни грешки. С това националите ни спечелиха с 26:24 и поведоха с 2:0.

Третата част бе изцяло под диктовката на „кленовите листа“, които взеха преднина, задържаха я докрай и намалиха изоставането си.

В четвъртата част България отново намери верния път. На второто техническо прекъсване волейболистите ни водеха с 16:11. До края те не дадоха никакви шансове на съперника и спечелиха гейма, а оттам и срещата с 3:1.

Реализатор №1 за селекцията ни стана Николай Учиков с 27 точки. Тодор Скримов добави 10 т. за успеха. За Канада най-резултатен бе Шарън Върнън-Еванс с 22 т.

Българският отбор срещу Канада: Георги Сеганов, Николай Учиков, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Мартин Иванов-либеро.

Във втората си среща от група 2 националите ни излизат срещу домакина Аржентина, двубоят е на 2 юни от 03:10 часа българско време.