"Лудогорец" победи "Берое" с 2:0 в отложен мач още от откриващия кръг на Първа лига. И поведе еднолично в класирането с 3 точки аванс пред втория "Левски".

Двубоят бе отложен от края на юли заради ангажиментите на "орлите" в Шампионската лига. Любопитно е, че в събота старозагорци ще върнат визитата в Разград. А дни по-късно "Лудогорец" приема "Базел". На стадион "Берое", където са имали и доста тежки визити, разградчани рано решиха сблъсъка.

Клаудиу Кешеру откри в 10-ата минута - неговият 10-и гол в шампионата. А Марселиньо удвои в 24-ата с красив гол от далечен удар.

Домакините имаха прилични атаки, най-близо до попадение бе Жуниор Мапуку. В 33-тата минута той изтърва чиста ситуация за 1:2.

След почивката мачът се доиграваше. "Лудогорец" бе по-близо до трети гол, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.