"Керала Бластърс" с Димитър Бербатов в редиците направи домакинско 0:0 срещу "Атлетико де Калкута" в първия мач от откриващия кръг на индийската Суперлига.

Бербо (с №9 на екипа) игра цял мач за "Керала". Личи, че ветеранът още не е във форма, все пак не е бил на терена за сериозен футбол близо година и половина. В голяма част от двубоя той оставаше изолиран от действията на домакините.

В 90-ата минута Митко стреля с глава след ъглов удар, а негов съотборник направи неуспешен опит да отклони топката пред голлинията, но вратарят улови.

Шампионът АТК, както е известен още "Атлетико", повече играеше с топката и почти през целия мач имаше инициативата. Гостите създадоха повече и по-чисти положения, в началото на второто полувреме удариха греда. Добри изяви имаше вратарят на "жълтите" Пол Рачубка.

Треньор на тима от Калкута е величието на "Тотнъм" и "Манчестър Юнайтед" Теди Шерингам.

Двата съперника играха пред пълни трибуни на стадиона на "Керала" и повториха финала на Суперлигата от миналата пролет, когато АТК спечели с дузпи.