"Левски" загуби с 0:1 от китайския "Хенан" в поредната си контрола от зимната подготовка в Кипър. Това бе първи мач начело на "сините" на треньора Георги Дерменджиев, който преди броени дни наследи освободения Славиша Стоянович.

В "Хенан" играе бившият нападател на ЦСКА-София Фернандо Каранга, но днес не беше на терена - още се възстановява от тежка операция.

Камерунският национал Кристиан Босогог вкара в 25-ата минута и това се оказа единствения гол в мача. Азиатският отбор имаше по-добрите и опасни атаки преди почивката.

Така бе и до средата на второто полувреме, след което "Левски" имаше няколко възможности да изравни. Най-чистата пропусна Станислав Костов в 72-ата минута.

Дерменджиев пусна в игра доста футболисти. На вратата започна Николай Михайлов, а през втората част го замени юношата Петър Иванов.