В месеца на оставките в българския футбол наред се оказа "Берое". Целият щаб на старозагорския тим, начело със старши треньора Александър Томаш, напусна след снощната домакинска загуба от "Славия" с 1:2.

Че Томаш си тръгва стана ясно малко след двубоя, а намерението му бе официализирано тази сутрин. Оставка е подал и спортният директор Валентин Грудев, а също така помощниците Константин Мирчев и Тодор Кючуков.

В съобщение на сайта на беройци се казва следното:

"Часове след загубата на нашия любим отбор от „Славия“, спортно-техническият екип на „Берое“ в лицето на директора Валентин Грудев, старши треньора Александър Томаш и неговите помощници Константин Мирчев и Тодор Кючуков депозираха своите оставки пред ръководството на клуба.

Решението е продиктувано предвид незадоволителните резултати напоследък и по повод създалото се напрежение във футболната общественост в Стара Загора."

Томаш бе поставен под напрежение от началото на сезона от винаги взискателните фенове в Стара Загора. Тимът му се представя на приливи и отливи - побеждава силните, но губи от съперници, които са с по-ниско класиране.

Снощи и трите гола паднаха след почивката. Георги Йомов изведе "Славия" в 50-ата минута, Иван Минчев изравни в 68-ата, но още в 75-ата Галин Иванов върна аванса на гостите, удържан до края.

"Берое" е на осмо място в класирането - на 4 т. от четъртия ЦСКА-София.