"Манчестър Юнайтед" и "Челси" направиха 0:0 в сблъсък от Висшата лига, преминал при почти непрестанен дъжд на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" бяха по-близо до трите точки, но новият вратар на "сините" Менди е с основна заслуга това да не се случи.

Дебют за "Юнайтед" направи уругвайският нападател Единсон Кавани.

"Челси" повече владееше топката преди почивката. Опасни удари към Давид де Хеа отправиха Бен Чилуел и Кристиан Пулишич. В края на полувремето домакините заиграха по-добре, особено в атака. Менди обаче парира акция на Маркъс Рашфорд и спаси опасен удар на Бруно Фернандеш.

Съдията подмина ситуация, при която Хари Магуайър "пребори" с ръце Сесар Аспиликуета в наказателното поле на манчестърци (на снимката).

След почивката "Юнайтед" натисна, подсилен с влезлите от скамейката Пол Погба и Кавани. Таранът едва не отбеляза с първото си докосване на топката, но не уцели вратата.

В края на двубоя Менди блестящо изби кълбото при фалцов удар на Рашфорд, а преди това "Челси" се задоволи с няколко опасни контри.

Ако не друго, поне и двете защити се справиха по-добре, отколкото от началото на сезона, което е утехата за двамата треньори тази вечер.

По-рано днес "Манчестър Сити" допусна пореден гаф - 1:1 при гостуването на "Уест Хем". Тимът на Пеп Гуардиола е спечелил само веднъж в последните си четири мача във Висшата лига.

Михаил Антонио вкара прекрасен гол със задна ножица в 18-ата минута, а в 51-ата Фил Фодън изравни за "Сити". "Чуковете" са труден противник за грандовете - в предишния кръг те стигнаха до 3:3 срещу "Челси", след като губеха с 0:3.

В късния съботен мач "Ливърпул" стигна до 2:1 срещу "Шефилд Юнайтед" на "Анфийлд", след като губеше с 0:1.