"Лудогорец" разгроми "Берое" със 7:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига и се възползва от равенството между ЦСКА-София и "Левски" (2:2) по-рано. Така "орлите" имат осем точки аванс пред "червените" и изглежда, че битката за титлата наистина е приключила.

Този резултат не говори никак добре за първенството, тъй като се получава в двубой между първия и третия ("Берое" има аванс от три точки пред четвъртия "Левски").

Домакините рано почнаха старозагорци, които се превърнаха в боксова круша. Вандерсон откри още във 2-ата минута, а в 16-ата Клаудиу Кешеру от дузпа постави начало на своя хеттрик.

Пак той направи 3:0 в 30-ата, нататък се разписаха Върджил Мисиджан (61-ата), Джоди Лукоки (71-ата), Кешеру (76-ата) и Густаво Кампаняро (86-ата).

"Берое" записа една от най-тежките загуби в цялата си история и в този мач не показа качества дори за спаринг.

След мача Димитър Димитров-Херо посвети победата на собственика на клуба Кирил Домусчиев, който днес празнува рожден ден.