Женският национален отбор по волейбол на България постигна първа историческа победа в Лигата на нациите. "Лъвиците" се наложиха над Република Корея с 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 26:24) в последния си мач от група 13, в четвъртата седмица от световната надпревара, на турнира в Перуджа (Италия).

Така те вече са на петнадесето място във временното класиране с 1 победа, 11 загуби и 4 точки. Корейките пък отстъпиха назад и заемат последното шестнадесето място също с 1 победа и 11 загуби, но с 3 точки.

Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Петя Баракова, Жана Тодорова (либеро).

Волейболистките ни не стартираха мача уверено и позволиха на корейките да дръпнат с 18:13. Разликата се оказа непреодолима и азиатките спечелиха първата част.

Българките се вдигнаха за следващите два гейма и след отлични отигравания в ключови моменти поведоха с 2:1.

Играта през четвъртата част бе много равностойна, но въпреки хъса на корейките "лъвиците" запазиха хладнокръвие и надделяха с 26:24. Така достигнаха до първата си победа с 3:1 гейма.

С най-голям актив за победата на България бе Нася Димитрова с 24 точки (1 ас, 5 блокади), 16 точки добави Мирослава Паскова (1 блокада).

Българките остава да изиграят още три мача през следваща седмица като последователно ще се изправят срещу световните шампионки от Сърбия, домакинките от Китай и коравия отбор на Германия.