Унгария поведе на България с 1:0 в решителния плейоф за влизане в първа група на евро-африканската зона на "Купа Дейвис", неофициалното отборно световно първенство по тенис за мъже. Димитър Кутровски загуби от Петер Наги с 0:3 сета (4:6, 0:6, 3:6) и така маджарите дръпнаха в резултата.

Двубоите се играят на кортовете на Националния тенис център в Борисовата градина. Нашият тим е без Григор Димитров, който отказа участие.

Кутровски, който е втората ни ракета, не успя да се противопостави на Петер Наги, въпреки огромната разлика в класирането на двамата в световната ранглиста - българинът е под номер 307, а унгарецът - 611.

Двубоят вървеше равностойно до 4:3 в първата част, след което Кутровски допусна съперникът му да вземе 10 поредни гейма и да поведе с 2:0 сета и пробив. Българският тенисист имаше леко пробуждане в третата част, но в крайна сметка отново се пропука и загуби мача след 2 часа и 25 минути игра.

Предстои мач между втората ни ракета Димитър Кузманов и Мартон Фучович.